• امروز : سه شنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Tuesday - 26 September - 2023

بایگانی‌های ویژه خبری - بانگ خبر

11شهریور
تغذیه آبخوان ها در نواحی گسله و استان تهران
مهدی زارع در گفت گو با "بانگ خبر"

تغذیه آبخوان ها در نواحی گسله و استان تهران

با مساله بحران کم آبی و فرونشست زمین ایده های مختلفی برای کاهش سرعت فرونشست زمین مطرح می شود. تغذیه مصنوعی آبخوان‌ یکی از روشه ای کاهش ریسک فرونشست است که عمدتا آب باران و سیلاب و پساب و فاضلاب شهری را به اعماق زمین می فر ستند . معمولا فاضلاب‌های خانگی و صنعتی، از جمله منابع آبی است که جهت تغذیه سفره‌آبهای زیرزمینی در مناطق خشک و کلانشهری مانند شهر تهران می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

26مرداد
آزادگان، صبورتر از سنگ صبور سالروز ورودتان به میهن مبارک
۲۶ مرداد سالروز بازگشت غرور آفرین آزادگان به میهن

آزادگان، صبورتر از سنگ صبور سالروز ورودتان به میهن مبارک

17مرداد
قلم به دستان بلند همت روزتان مبارک
جان نباشد جز خبر در آزمون ** هر که را افزون خبر جانش فزون

قلم به دستان بلند همت روزتان مبارک

03مرداد
همه چیز درباره صلح عمری

همه چیز درباره صلح عمری

صلح عمری در قوانین، به قرارداد و عقدی گفته می‌شود که طی آن، فرد اموال خود را به اشخاصی همچون همسر و فرزند صلح می‌کند و ﺗﺎ زﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺷﺨﺺ، خود زﻧﺪه اﺳﺖ، حق ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ دﺧﺎﻟﺖ و ﻧﻈﺎرت و اﺧﺘﯿﺎر ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﺎل ﺧﻮد را دارد، اﻣﺎ ﺑﻌﺪ از فوتش، ﻣﺎﻟﮏ آن ﻣﺎل، ﻓﺮزﻧﺪ ﯾﺎ ﺷﺨﺺ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ و اﯾﻦ ﺷﺮاﯾﻂ، ﺗﺎﺑﻊ ﻣﻘﺮرات ارث ﻧﻤﯽ‌ﺷﻮد.

02مرداد
چگونه با کودک بیش فعال خود برخورد کنیم؟
نشانه های اختلال بیش فعالی در دختران و پسران با یکدیگر متفاوت است

چگونه با کودک بیش فعال خود برخورد کنیم؟

کودکان بیش فعال رفتارها و هیجاناتی از خود بروز می دهند که در کودکان دیگر دیده نمی شود، یا خیلی کم از آنها سر می زند، رفتار با این نوع کودکان آسان نیست. شاید شما هم از بیش‌فعالی کودک خود به ستوه آمده باشید و ندانید بهترین روش برخورد با آنها چیست؟ از اینرو چگونگی رفتار با کودکان بیش فعال را بررسی می کنیم.

26تیر
بیشتر گسل های تهران دوران بازگشتشان فرا رسیده است/ امنیت محله های قدیم تهران در برابر زلزله
عضو هیات علمی پژوهشکده علوم‌زمین

بیشتر گسل های تهران دوران بازگشتشان فرا رسیده است/ امنیت محله های قدیم تهران در برابر زلزله

طبق گفته کارشناسان، همه گسل های تهران پتانسیل وقوع زلزله 6 ریشتر به بالا را دارند و از نظر علم زمین شناسی بیشترآنها دوران بازگشتشان فرا رسیده است. این گسل ها در برخی مناطق به دلیل شرایط ساخت و سازها و تراکم جمعیت پیش بینی می شود خسارت به مراتب بیشتر از دیگر مناطق باشد. 

24خرداد
چگونه بدون داشتن سند می‌توان مالکیت زمین را اثبات کرد؟

چگونه بدون داشتن سند می‌توان مالکیت زمین را اثبات کرد؟

از جمله دلایل اثبات کننده مالکیت شخص بر یک قطعه زمین، این است که سند مالکیتی به نام آن شخص وجود داشته باشد. اما گاهی پیش می آید که زمین، در اداره ثبت اسناد و املاک ثبت نشده و به همن دلیل نیز زمین مزبور، فاقد سند رسمی است. در چنین شرایطی، اگر در مورد مالکیت زمین، اختلافی بین افراد ایجاد شود، این مالک زمین است که باید مالکیت خود را اثبات کند.

22خرداد
سکه های مهریه؛ پشتوانه یا اهرم فشار!

سکه های مهریه؛ پشتوانه یا اهرم فشار!

مهریه در واقع به عنوان یک پشتوانه برای خانم هاست اما باید به صورت منطقی تر تعیین شود تا بتواند پایداری و خوشبختی زندگی زوجین را رقم بزند، اما متاسفانه گاهی كاركرد منفی آن بارزتر است و اینجاست که مشکلات زندگی و دغدغه های زوجین به اوج خود می رسد.

28اردیبهشت
حکم موت فرضی در چه مواردی صادر می‌شود؟

حکم موت فرضی در چه مواردی صادر می‌شود؟

یکی از اصطلاحات حقوقی که قانونگذار در قانون مدنی ایران، بدان پرداخته و آن را مورد توجه قرار داده، «موت فرضی» است. این عبارت در خصوص فردی به کار می‌رود که مدت زیادی، «غایب» باشد. به شخصی که برای مدت زیادی در محل اقامت خود حضور نداشته و هیچ اطلاعی هم از وضعیت او در دست نباشد، «غایب» گفته می‌شود. پس از گذشت مدتی در حدود چند سال، در صورتی که امیدی به بازگشت او نباشد و دادگاه تشخیص دهد که احتمالا چنین شخصی فوت کرده است، می‌توان از دادگاه صالح خواست تا حکم موت فرضی او را صادر کند.

26اردیبهشت
روابط عمومی قلب تپنده دستگاه ها
27  اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد

روابط عمومی قلب تپنده دستگاه ها

به جرات می توان گفت در عصرحاضر، ارتباطات و روابط عمومی ها اولین عنصر و اساسی ترین اصل و مهمترین عوامل پیشرفت و موفقیت سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها است و همچنین نقش موثری دردوام آنها دارد. درواقع روابط عمومی، هنر و علم اجتماعی است که درون و برون دستگاه را به هم متصل می کند. پس لازم است مدیر و کارکنان، صد درصد به این بخش از سازمان خود اعتماد داشته باشند.

20فروردین
نظریه جنگ روانی وجنگ ترکیبی
دکتر مجید ابهری:

نظریه جنگ روانی وجنگ ترکیبی

نظریه پردازان علوم انسانی در زمینه های ایجاد وعرضه تکنیک های جنگ روانی و همسو با آنها اقدامات ایذایی اقتصادی را درجهت قرار دادن مردم یک کشور در تنگناهای اقتصادی وایجاد کمبودها وقحطی های کاذب و واقعی را در دستور کار خود قرار می دهند.

برچسب ها
8قلاده پلنگ، پارک ملی، منطقه، حفاظت شده، تندوره، بانگ خبر، خراسان رضوی ، بانگ خبر،بانک سینا، رتبه، اول، سلامت ،عملکرد، شبکه بانکی، کشور ،،کسب ،صنایع‌دستی ،نزدیک‌ترین هنر ، فرهنگ، تمدن، هویت ،ملی و‌ دینی ،تقویت، صادرات، بانگ خبر آبگیری، سد، چم شیر، نیازمند، رعلی سلاجقه، هوای پاک، بانگ خبراستی آزمایی، محیط زیست، آزادسازی،تخریب،بناها،ویلا،دستگاه قضا،رودخانه ها،اماکن، دریا اجتماعی افزایش اقتصاد اقتصادی انتخابات ایران بانک، آینده، بانگ خبر، تنخواه، کارت، مشتریان، مالکیت بانک، سینا، ارتقا، خدمات، تکاب، شتاب، می گیرد، بانکداری، بانک، عید، شعبان، امام حسین، حضرت ابوالفضل، تبریک، بانک سپه، روز پاسدار، روز جانباز،دکتر آیت اله ابراهیمی، بانک سپه، وزیر امور اقتصادی، دارایی، املاک، مازاد، فروش، بانک مباحث، مالی، موضوعف تمرکز، بانگ خبر بانک ملی بانگ خبر بانگ خبر، بانک، کارآفرین، شرکت، نفتی، همکاری، نمایشگاه، پتروشیمی، کیش، عقد، قرارداد بهداشت، درمان، کرونا، پزشکی سلامت، ارتقای سلامت، فعالیت ورزشی، چاقی، مراقبه، بانگ خبر بهزاد شیری تقویت، اعتمادف مشتریان، دکتر، ایمانی، آذربایجان، مدرن سازی تهران تولید تیراندازی جشنواه حوزه علمیه خبر خبری خودرو دانشگاه رئیسی رهبر روحانی سازمان تامین اجتماعی، میرهاشم موسوی، امیاز کرونا، استخدام، منتفی، زمان واریز عیدی بازنشستگان، سیاسی فرهنگ فرهنگی مجلس مذهبی ورزش وزیر صنعت پست بانک پست بانک، اجرای، طرح، تشویقی، ویژه، وصول، مطالبات، مشکوک، الوصول، بانگ خبر، سقفف 500، میلیون، اعتبار، شعبهف بدهی، مبلغ، کمک، عائله مندی، هزینهف دوبرابر، کارمندان، شاغل، مرد، مشمول ۵۵۰ میلیارد ریال، وام، ازدواج، پرداخت، تسهیلات قرض الحسنه، بانک شهر بانگ خبر
ارشاد