• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024

بایگانی‌های ویژه خبری - بانگ خبر

16تیر
«مسعود پزشکیان» نهمین رئیس جمهور ایران شد

«مسعود پزشکیان» نهمین رئیس جمهور ایران شد

«مسعود پزشکیان» با کسب اکثریت آرا در دومین مرحله چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، رئیس‌جمهور منتخب مردم شد.

30فروردین
ایران در مسیر خودکفایی تولید و تجاری سازی LNG

ایران در مسیر خودکفایی تولید و تجاری سازی LNG

پژوهشگران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در دانشگاه صنعتی شریف با دستیابی به دانش فرآیندهای فوق سرد( کرایوژنیک) موفق به تولید گاز طبیعی مایع(LNG) شده‌اند؛ راهکاری نوین و ایمن که امروزه در دنیا برای گاز رسانی به نقاط دور دست و صعب العبور استفاده می‌شود.

09اسفند
بایدها و نبایدهای تخلیه ملک تجاری به دلیل نپرداختن اجاره بها

بایدها و نبایدهای تخلیه ملک تجاری به دلیل نپرداختن اجاره بها

عقد اجاره یا همان قرارداد اجاره املاک تجاری یا مسکونی، از جمله مواردی است که افراد در زندگی امروز، بیش از گذشته، با آن سروکار دارند و به همین دلیل، آگاهی از مقررات مرتبط با آن برای همگان، نه تنها مفید، که ضروری است. موجر، مستاجر، عین مستاجره، اجاره بها یا اجرت المثل و دعوای تخلیه، از جمله مفاهیم مهم در این خصوص است که در مطلب پیش رو، تخلیه ملک تجاری به دلیل نپرداختن اجاره بها را بررسی می کنیم

30بهمن
جرم ترک انفاق چیست؟

جرم ترک انفاق چیست؟

در عقد دائم، مرد مکلف است به همسر خود، نفقه پرداخت کند. در صورتی که زن، تمکین کرده و مرد نیز با وجود استطاعت مالی، نفقه زن خود را ندهد، مرتکب جرم ترک نفقه شده است و به حبس تعزیری درجه 6 محکوم می‌شود. مدت حبس تعزیری درجه 6، بیش از 6 ماه تا دو سال است.

16دی
بیمه ها در بحث درمان ناباروری زوجین، عملکرد ضعیفی دارند/  باید زیرساخت های مناسب برای فرزندآوری فراهم شود
مدیر مرکز درمان فوق تخصصی ناباروری ابن سینا درگفت وگو با

بیمه ها در بحث درمان ناباروری زوجین، عملکرد ضعیفی دارند/ باید زیرساخت های مناسب برای فرزندآوری فراهم شود

مدیر مرکز درمان فوق تخصصی ناباروری ابن سینا با اشاره به این مطلب که این مرکز به عنوان یکی از مراکز مهم درمان ناباوری در کشورمحسوب می شود گفت: متاسفانه بیمه ها در بحث درمان ناباروری همکاری لازم را نداشته وباعملکرد ضعیف خود باعث شده اند زوج های نابارور سهمشان از بودجه  ۱۲ هزار میلیارد تومانی که مجلس اختصاص داده است، تنها ۷۰۰ میلیارد تومان باشد که این میزان هم، به دلیل ابلاغ دیر این مصوبه فقط ۱۴۰ میلیارد تومان آن توسط زوجین نابارو استفاده شده  و مابقی آن به خزانه برگشته است.

05دی
۵ دی ماه بیستمین سالگرد زلزله فاجعه بار بم

۵ دی ماه بیستمین سالگرد زلزله فاجعه بار بم

پنج دی ماه سال ۱۳۸۲ زلزله ای به بزرگی 6.6 ریشتر شهر بم در استان کرمان را لرزاند، این زمین لرزه صبحگاهی، حدود 50 هزارنفر را به کام مرگ برد و بیش از 200 هزار نفر مجروح برجای گذاشت، این حادثه ی بزرگ به اندازه ای دلخراش بود که بعد از20 سال هر وقت اسمی از زمین لرزه می آید بلافاصله زلزله بم از ذهن ها خطور می کند.

03دی
شیوه های وصول چک برگشتی

شیوه های وصول چک برگشتی

مطابق قانون، صدور چکی که در حساب آن پول نیست (چک بلامحل) جرم است و شکایت کیفری از چک برگشتی را باید در دادسرای حوزه ای که بانک صادرکننده گواهی عدم پرداخت در آن قرار دارد، ثبت کرد. وقتی در دادسراها، از صادرکننده چک برگشتی شکایت می شود، دادسرا تنها به جرم صدور چک بلامحل رسیدگی می کند، ولی رسیدگی به وجهی که پرداخت نشده است، نیاز به ارائه دادخواست جداگانه دارد. بنابراین برای اینکه بتوان علاوه بر مجازات صادرکننده چک بلامحل، مبلغ و وجه چک را هم دریافت کرد، باید فرم دادخواست مطالبه طلب را دریافت و پر کرد و به دفتر دادگاه حقوقی تحویل داد تا دادگاه در مهلت مشخص شده به آن رسیدگی کند و در صورت احراز طلب، حکم به پرداخت آن صادر کند.

27آذر
وقوع زلزله با تغییرات آب و هوایی ارتباط دارد
رییس پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله در گفت‌وگو با بانگ خبر

وقوع زلزله با تغییرات آب و هوایی ارتباط دارد

رئیس مرکز پیش بینی زلزله پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: افزایش میزان بارندگی ها، تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین در وقوع زلزله ها نقش دارند.

06آذر
در کنار همه خبرنگاران آزادی‌خواه جهان ایستاده‌‌ایم
بیانیه رسانه‌های ایران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن خبرنگاران:

در کنار همه خبرنگاران آزادی‌خواه جهان ایستاده‌‌ایم

هفتصد رسانه ایران شامل خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، پایگاه‌های خبری و نشریات با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت کشتار بی‌سابقه مردم و خبرنگاران درجریان نبرد غزه، جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم و ضمن تاکید بر توقف این جنایت، یاد شهدای خبرنگار و سایر شهدا را گرامی داشتند.