• امروز : یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 6 - شوال - 1445
  • برابر با : Sunday - 14 April - 2024

بایگانی‌های ویژه خبری - بانگ خبر

09اسفند
بایدها و نبایدهای تخلیه ملک تجاری به دلیل نپرداختن اجاره بها

بایدها و نبایدهای تخلیه ملک تجاری به دلیل نپرداختن اجاره بها

عقد اجاره یا همان قرارداد اجاره املاک تجاری یا مسکونی، از جمله مواردی است که افراد در زندگی امروز، بیش از گذشته، با آن سروکار دارند و به همین دلیل، آگاهی از مقررات مرتبط با آن برای همگان، نه تنها مفید، که ضروری است. موجر، مستاجر، عین مستاجره، اجاره بها یا اجرت المثل و دعوای تخلیه، از جمله مفاهیم مهم در این خصوص است که در مطلب پیش رو، تخلیه ملک تجاری به دلیل نپرداختن اجاره بها را بررسی می کنیم

03دی
شیوه های وصول چک برگشتی

شیوه های وصول چک برگشتی

مطابق قانون، صدور چکی که در حساب آن پول نیست (چک بلامحل) جرم است و شکایت کیفری از چک برگشتی را باید در دادسرای حوزه ای که بانک صادرکننده گواهی عدم پرداخت در آن قرار دارد، ثبت کرد. وقتی در دادسراها، از صادرکننده چک برگشتی شکایت می شود، دادسرا تنها به جرم صدور چک بلامحل رسیدگی می کند، ولی رسیدگی به وجهی که پرداخت نشده است، نیاز به ارائه دادخواست جداگانه دارد. بنابراین برای اینکه بتوان علاوه بر مجازات صادرکننده چک بلامحل، مبلغ و وجه چک را هم دریافت کرد، باید فرم دادخواست مطالبه طلب را دریافت و پر کرد و به دفتر دادگاه حقوقی تحویل داد تا دادگاه در مهلت مشخص شده به آن رسیدگی کند و در صورت احراز طلب، حکم به پرداخت آن صادر کند.

27آذر
وقوع زلزله با تغییرات آب و هوایی ارتباط دارد
رییس پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله در گفت‌وگو با بانگ خبر

وقوع زلزله با تغییرات آب و هوایی ارتباط دارد

رئیس مرکز پیش بینی زلزله پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: افزایش میزان بارندگی ها، تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین در وقوع زلزله ها نقش دارند.

06آذر
در کنار همه خبرنگاران آزادی‌خواه جهان ایستاده‌‌ایم
بیانیه رسانه‌های ایران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن خبرنگاران:

در کنار همه خبرنگاران آزادی‌خواه جهان ایستاده‌‌ایم

هفتصد رسانه ایران شامل خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، پایگاه‌های خبری و نشریات با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت کشتار بی‌سابقه مردم و خبرنگاران درجریان نبرد غزه، جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم و ضمن تاکید بر توقف این جنایت، یاد شهدای خبرنگار و سایر شهدا را گرامی داشتند.

30آبان
حق اشتغال زنان در قوانین

حق اشتغال زنان در قوانین

از جمله مهمترین حقوقی که در قانون اساسی تضمین شده، حق اشتغال است که نقش مهمی در خودسازی فردی و رشد و شکوفایی افراد دارد. در جامعه کنونی، زنان نیز همچون مردان حق اشتغال دارند؛ به این معنا که حق دارند در جامعه فعالیت‌های گوناگونی انجام دهند. این عمل در قانون اسلامی، البته در صورتی که با قوانین اسلام و بنیان خانواده مغایرتی نداشته باشد، مورد قبول است.

27آبان
استانداردهای صنعت خودروسازی باید سختگیرانه تر شود
 رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با بانگ خبر:

استانداردهای صنعت خودروسازی باید سختگیرانه تر شود

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: استانداردهای سازمان استاندارد باید نسبت به دوره های پیشین دقیق تر و سختگیرانه تر باشد تا خودروساز نتواند خودروی غیر استاندارد تولید کند. تا زمانی که استانداردها در سطح پایین باشند، شاهد هیچ تغییری در صنعت خودروسازی نخواهیم شد.

30مهر
شرایط منزل مشترک برای تمکین زوجه

شرایط منزل مشترک برای تمکین زوجه

در صورتی که مرد، عدم تمکین همسر خود را در دادگاه مطرح کرده باشد، صرفا در صورتی که شرایط منزل، برای تمکین زن، مناسب باشد، دادگاه حکم الزام به تمکین را صادر می کند. یکی از شرایط منزل برای تمکین زوجه (زن)، آن است که زوج (مرد) باید خانه مناسب و در شأن زوجه فراهم کند. از جمله آثار فراهم نکردن خانه مناسب و در شأن زوجه نیز آن است که دعوای الزام به تمکین، رد شده و مرد کماکان باید نفقه زن را پرداخت کند.

17مهر
افق  و جایگاه صنعت پلاسما در کشور
مدیرعامل سابق کانون هموفیلی ایران در گفت و گو با

افق و جایگاه صنعت پلاسما در کشور

اهدای پلاسما در عین حال که اقدامی بشر دوستانه محسوب می شود فرایندی بی خطر است و در درمان بیماری های نقص ایمنی و اختلالات خونریزی مانند هموفیلی، تقاضای زیادی دارد. صنعت پلاسما در طی جنگ جهانی دوم و با نیاز به محصولات دارویی مشتق از پلاسما آغاز شد و اکنون حدود 30 محصول اصلی به صورت تجاری در دسترس است که مهم‌ترین آن‌ها آلبومین، فاکتورهای انعقادی و ایمونوگلوبولین است. در این خصوص با دکتراحمدقویدل مدیرعامل سابق کانون هموفیلی ایران، گفت و گویی ترتیب داده ایم که در ادامه می خوانید...

11شهریور
تغذیه آبخوان ها در نواحی گسله و استان تهران
مهدی زارع در گفت گو با "بانگ خبر"

تغذیه آبخوان ها در نواحی گسله و استان تهران

با مساله بحران کم آبی و فرونشست زمین ایده های مختلفی برای کاهش سرعت فرونشست زمین مطرح می شود. تغذیه مصنوعی آبخوان‌ یکی از روشه ای کاهش ریسک فرونشست است که عمدتا آب باران و سیلاب و پساب و فاضلاب شهری را به اعماق زمین می فر ستند . معمولا فاضلاب‌های خانگی و صنعتی، از جمله منابع آبی است که جهت تغذیه سفره‌آبهای زیرزمینی در مناطق خشک و کلانشهری مانند شهر تهران می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

برچسب ها
آموزش و پرورش اجتماعی اقتصاد ایران بانک ملی بانگ خبر برچسب‌ها: آزمون نهایی برچسب‌ها: آموزش و پرورش برچسب‌ها: بارش برف و باران هواشناسی برچسب‌ها: دادگاه مطبوعات برچسب‌ها: دادگاه منافقین برچسب‌ها: دادگاه منافقین داعشی‌های دهه ۶۰ ایران برچسب‌ها: رسول کوهپایه‌زاده کوروش کمپانی برچسب‌ها: رییس جمعیت هلال احمر غزه برچسب‌ها: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران تهران دستگاه آمبولانس بیمارستان گاندی آتش سوزی بیمارستان گاندی سید جلال ملکی آتش‌سوزی آتش‌نشانی برچسب‌ها: شهرداري تهران برچسب‌ها: محیط زیست برچسب‌ها: مواد مخدر برچسب‌ها: هواشناسی برچسب‌ها: وزارت آموزش وپرورش تعطیلی مدارس تهران انتخابات ۱۴۰۲ برچسب‌ها: کالابرگ الکترونیک طرح فجرانه هدفمندي يارانه‌ها برچسب‌ها: کالابرگ الکترونیک هدفمندي يارانه‌ها تهران تولید تیراندازی خبر خبری دانشگاه رئیسی رهبر سازمان تامین اجتماعی سلامت سیاسی شهرداري تهران فرهنگ فرهنگی مجلس مذهبی نماز عيد فطر ورزش وزارت بهداشت وزیر صنعت پست بانک پليس راهور پیام تبریک، مدیرعامل، صندوق قرض الحسنه شاهد، روز خبرنگار، بانگ خبر
ارشاد