• امروز : جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 10 - رمضان - 1444
  • برابر با : Friday - 31 March - 2023

بایگانی‌های گزارش - بانگ خبر

14اسفند
نیم عشر دولتی چیست و چه تفاوتی با هزینه دادرسی دارد؟

نیم عشر دولتی چیست و چه تفاوتی با هزینه دادرسی دارد؟

اگر تا به حال سر و کارتان به دادگاه افتاده باشد، باید اصطلاح نیم عشر را شنیده باشید. اما این اصطلاح به چه معناست؟ وقتی دعوایی در دادگاه مطرح می کنیم باید بابت اقامه دعوی هزینه دادرسی بپردازیم، اما بعد از اینکه حکم دادگاه به طور قطعی صادر شد، کسی که محکوم شده و باید حکم را اجرا کند، بابت هزینه اجرا باید هزینه دیگری بپردازد که به آن نیم عشر گفته می شود.

03اسفند
ضرورت واکسیناسیون HPV در کشور
در دهمین کنگره بین المللی انجمن علمی سرطان های زنان ایران مطرح شد؛

ضرورت واکسیناسیون HPV در کشور

02اسفند
موافقت با طلاق خُلع، خدمت به زن نیست بلکه ظلم است
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛

موافقت با طلاق خُلع، خدمت به زن نیست بلکه ظلم است

07دی
روزی که زلزله مرگبار آمد/ ۱۹ سال پیش در چنین روزهایی

روزی که زلزله مرگبار آمد/ ۱۹ سال پیش در چنین روزهایی

19 سال پیش در چنین روزهایی درشهرستان بم قدیمی و پررونق، زلزله غم انگیزی رخ داد که با وقوعش، قلب تک تک مردم ایران را جریحه دار کرد و تا به امروز نیز از هیچ یک از خاطره‌ها محو نشده است و در ذهن مردم ایران به عنوان یکی از فاجعه‌بارترین حوادث طبیعی معاصر کشور یاد می شود.

12آذر
آقای تاج؛ با تغییر سرمربی، چه تاجی بر سرفوتبال ما گذاشتی!
رییس فدراسیون فوتبال باید جوابگوی این ناکامی باشد

آقای تاج؛ با تغییر سرمربی، چه تاجی بر سرفوتبال ما گذاشتی!

متاسفانه تیم ملی فوتبال ایران بانتایج بدی که در این دوره از رقابت های جام جهانی قطر 2022 گرفت نتوانست به مرحله بعدی صعود کند. این درحالی بود که مهدی تاج علی رغم میل بسیاری از کارشناسان و صاحبان فوتبال که نباید سرمربی تیم ملی فوتبال را تغییر می داد اما این اتفاق رخ داد و  نه تنها باعث صعود تیم فوتبال کشور ما نشد  بلکه باعث شد ما 4پله سقوط  کنیم.

09آبان
آشنایی با حق حبس زوجه

آشنایی با حق حبس زوجه

در بعضی از عقود هر دو طرف قرارداد به هم متعهد می شوند و ملزم به پرداخت عوض هستند که به آنها عقود معوض گفته می شود و در مقابل، در برخی دیگر از قراردادها تنها یکی از دو طرف عقد ملزم به پرداخت عوض است و طرف دیگر هیچ تعهدی ندارد که به آنها عقود غیرمعوض یا مجانی گفته می شود.

14شهریور
کنترل محکومان به حبس با استفاده از سامانه های الکترونیکی

کنترل محکومان به حبس با استفاده از سامانه های الکترونیکی

استفاده از پابند الکترونیکی، یک نهاد مخففه قضایی محسوب می شود که در سال های اخیر در کشور ما نیز، برای کنترل و ردیابی محکومان به حبس، با داشتن شرایطی، مورد استفاده قرار گرفته و هدف اصلی اعمال آن، کاهش تعداد محکومان به حبس است. مسئولان قضایی نیز بر ضرورت پوشش حداکثری زندانیان واجد شرایط پابند الکترونیک تاکید دارند.

14شهریور
لباس فرم مدرسه؛ چالش تکراری هرسال والدین

لباس فرم مدرسه؛ چالش تکراری هرسال والدین

موضوع لباس فرم مدرسه، یک موضوع تکراری که هر سال در روزهای پایان تعطیلات تابستان ونزدیک شدن به بازگشایی مدارس دغدغه‌ای برای والدین می شود، مساله ای که هنوز نمی دانیم باید باشد یا نه؟ از یک طرف آموزش پرورش می گوید فرم مدرسه اجباری نیست! از طرفی دیگر مدارس مرتب اعلام می کنند که دانش آموزان برای اندازه گیری فرم دانش آموزی به مدرسه مراجعه کنند!

07شهریور
دادگستری؛ اهتمام دولت مردمی در صیانت از حقوق شهروندی
دولت مردمی و حقوق ملت/ صیانت از حقوق شهروندان شعار نیست

دادگستری؛ اهتمام دولت مردمی در صیانت از حقوق شهروندی

تدوین لایحه حمایت از ایرانیان خارج از کشور، تقویت دیپلماسی قضایی و انتقال ۱۶۱ محکوم ایرانی از سایر کشورها، حمایت از حقوق کودکان و نظارت تعزیرات بر بازار در راستای افزایش امنیت اقتصادی و حمایت اجتماعی از بزه‌دیدگان در جرایم اهم اقدامات وزارت دادگستری دولت سیزدهم در صیانت از حقوق شهروندی است.

04شهریور
صدور ۱۵۰۰ کارت ملی هوشمند برای هموطنان خارج از کشور
رییس سازمان ثبت احوال کشوردرگفت و گو با "بانگ خبر"

صدور ۱۵۰۰ کارت ملی هوشمند برای هموطنان خارج از کشور

رییس سازمان ثبت احوال کشوربا بیان اینکه 1500 کارت ملی هوشمند برای افراد خارج از کشور صادر شده است، گفت: این سازمان با همکاری وزارت امورخارجه برای ارتباط نزدیک تر و بهترهموطنانمان درخارج ازکشوراز طریق نمایندگی های ایجاد شده کارت ملی هوشمند صادرمی کند.

26مرداد
سالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان به کشور

سالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان به کشور

امروز26 مرداد ماه، سالروز بازگشت غرور آفرین اسیران جنگی به کشور است. آزادی که کسی فکرش را نمی کرد با این سرعت و زمان کوتاه اتفاق بیفتد! صدام برای تصرف کشور کویت عجله داشت و از طرفی می خواست خیالش از ایران راحت بشود، لذا طی نامه ای به رییس جمهور وقت ایران به توافق رسید و اسیران را آزاد کرد.

برچسب ها
آبگیری، سد، چم شیر، نیازمند، رعلی سلاجقه، هوای پاک، بانگ خبراستی آزمایی، محیط زیست، آزادسازی،تخریب،بناها،ویلا،دستگاه قضا،رودخانه ها،اماکن، دریا اجتماعی افزایش اقتصاد اقتصادی انتخابات ایران باشگاه، ماشین سازی، تبریز، سهام، بورس، واگذاری، ورزش، فوتبال، باشگاه بانک، آینده، بانگ خبر، تنخواه، کارت، مشتریان، مالکیت بانک، سینا، ارتقا، خدمات، تکاب، شتاب، می گیرد، بانکداری، بانک، عید، شعبان، امام حسین، حضرت ابوالفضل، تبریک، بانک سپه، روز پاسدار، روز جانباز،دکتر آیت اله ابراهیمی، بانک ملی بانگ خبر بانگ خبر، بانک، کارآفرین، شرکت، نفتی، همکاری، نمایشگاه، پتروشیمی، کیش، عقد، قرارداد بانگ خبر، پایان، سال، ساعت، شتاب، پایا، ساتنا، افزایش، سامانهف بانک، کارآفرین بهزاد شیری تقویت، اعتمادف مشتریان، دکتر، ایمانی، آذربایجان، مدرن سازی تهران تولید تیراندازی جشنواه حوزه علمیه خبر خبری خودرو دانشگاه دربی، آزادی، استقلال، پرسپولیس،فوتبال، تماشاگر، تهران، سجادی، وزیر ورزش، بانگ خبر، رئیسی رامین، ناصرنصیر، زهره، فکور صبور، رهبر روحانی سیاسی فرهنگ فرهنگی مجلس مذهبی معما، پژوهشگران، استون‌هنج، مرموز، بنا، جهان، مصر، باستان، ورزش وزیر صنعت پرسپولیس، گل محمدی، لیست، مازاد، بازیکنان، پست بانک پست بانک، اجرای، طرح، تشویقی، ویژه، وصول، مطالبات، مشکوک، الوصول، بانگ خبر، سقفف 500، میلیون، اعتبار، شعبهف بدهی، مبلغ، کمک، عائله مندی، هزینهف دوبرابر، کارمندان، شاغل، مرد، مشمول ۵۵۰ میلیارد ریال، وام، ازدواج، پرداخت، تسهیلات قرض الحسنه، بانک شهر بانگ خبر