• امروز : جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 10 - رمضان - 1444
  • برابر با : Friday - 31 March - 2023

بایگانی‌های خانواده - بانگ خبر

14اسفند
نیم عشر دولتی چیست و چه تفاوتی با هزینه دادرسی دارد؟

نیم عشر دولتی چیست و چه تفاوتی با هزینه دادرسی دارد؟

اگر تا به حال سر و کارتان به دادگاه افتاده باشد، باید اصطلاح نیم عشر را شنیده باشید. اما این اصطلاح به چه معناست؟ وقتی دعوایی در دادگاه مطرح می کنیم باید بابت اقامه دعوی هزینه دادرسی بپردازیم، اما بعد از اینکه حکم دادگاه به طور قطعی صادر شد، کسی که محکوم شده و باید حکم را اجرا کند، بابت هزینه اجرا باید هزینه دیگری بپردازد که به آن نیم عشر گفته می شود.

02اسفند
موافقت با طلاق خُلع، خدمت به زن نیست بلکه ظلم است
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛

موافقت با طلاق خُلع، خدمت به زن نیست بلکه ظلم است

22آبان
پرداخت ۴۴ هزار میلیارد تومان خسارت‌های بیمه/ افزایش سهم بیمه درمان و عمر
در ۷ماهه امسال صورت گرفت

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد تومان خسارت‌های بیمه/ افزایش سهم بیمه درمان و عمر

شرکت‌های بیمه در هفت ماهه سال جاری حدود ۹۶.۸ هزار میلیارد تومان بیمه نامه صادر و حدود ۴۴.۴ هزار میلیارد تومان نیز خسارت پرداخت کرده‌اند که بیش از ۵۳ درصد افزایش یافته است.

09آبان
آشنایی با حق حبس زوجه

آشنایی با حق حبس زوجه

در بعضی از عقود هر دو طرف قرارداد به هم متعهد می شوند و ملزم به پرداخت عوض هستند که به آنها عقود معوض گفته می شود و در مقابل، در برخی دیگر از قراردادها تنها یکی از دو طرف عقد ملزم به پرداخت عوض است و طرف دیگر هیچ تعهدی ندارد که به آنها عقود غیرمعوض یا مجانی گفته می شود.

03آبان
ایجاد اشتغال در اولویت کاری همه دستگاه‌ها باشد
رئیسی در سومین جلسه شورای‌عالی اشتغال در دولت مردمی:

ایجاد اشتغال در اولویت کاری همه دستگاه‌ها باشد

رئیس جمهور بر تلاش بیشتر برای ایجاد اشتغال، تامین بودجه‌های لازم در این زمینه، توجه ویژه به اشتغال جوانان تحصیلکرده و همچنین زنان سرپرست خانوار، سهیم کردن بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و نظارت ویژه بر نحوه مصرف تسهیلات و اطمینان از صرف آنها در جهت ایجاد اشتغال تاکید کرد.

08شهریور
داروهای سرطان، آنتی بیوتیک ها و otc درسبد دارویی پخش سها هلال
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی:

داروهای سرطان، آنتی بیوتیک ها و otc درسبد دارویی پخش سها هلال

سبد دارویی پخش سها با عقد قراردادهای جدید با شرکت های تامین کننده دارویی بیش از پیش تقویت می شود.

06شهریور
زوجه در زندگی مشترک چه حقوقی دارد؟

زوجه در زندگی مشترک چه حقوقی دارد؟

بعضی از افراد بر این اعتقاد هستند که مهریه، تنها حق مالی است که زنان پس از ازدواج خواهند داشت و بر همین اساس، بسیاری از دختران حاضر نیستند به واسطه ازدواج، استقلال مالی خود را از دست بدهند یا اینکه به دلیل انجام ندادن تعهدات مالی زوجیت توسط شوهر، با فشارهای اقتصادی مواجه شوند. این موضوع در حالی است که علاوه بر مهریه، موارد دیگری مانند نفقه، اجرت المثل، حق ارث، تنصیف اموال (در صورت قبول شرط تنصیف در هنگام عقد از سوی مرد) و حق دریافت مستمری شوهر بعد از فوت وی، از جمله حقوق مالی زنان در زندگی مشترک محسوب می شود؛ البته ناگفته نماند که همه این حقوق مالی، در عقد موقت وجود ندارد و از این لحاظ، عقود دائم و موقت، تفاوت هایی با هم دارند.

30مرداد
با همکاری شهرداری ، روز دوشنبه میمه نقاشی باران می شود

با همکاری شهرداری ، روز دوشنبه میمه نقاشی باران می شود

مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان با محوریت تاریخ ، میراث فرهنگی و گردشگری میمه در پارک معلم برگزار می شود .

25مرداد
نظام نیمه آزادی؛ ارفاقی برای مجرمان

نظام نیمه آزادی؛ ارفاقی برای مجرمان

اصل قانونی بودن جرایم و مجازات ها، یکی از اصول مهم در علم حقوق است که بر اساس آن، هر شخصی در صورت ارتکاب جرم باید مجازات قانونی پیش بینی شده برای آن را تحمل کند؛ که حبس نیز یکی از انواع مجازات هاست. اما قانونگذار این موضوع را نیز در نظر دارد که حضور فرد در زندان، علاوه بر خود او، ممکن است عواقبی نیز برای اعضای خانواده او به دنبال داشته باشد و از سوی دیگر نیز این موضوع، برای دولت و نظام حاکم بر جامعه، هزینه های زیادی در پی خواهد داشت. بر همین اساس، مقنن به جای حبس، روش های دیگری را نیز در نظر گرفته است تا ضمن اصلاح شخص، زمینه بازپروری و بازگشت او به آغوش جامعه را نیز فراهم کند. یکی از این روش ها، نظام نیمه آزادی است.

04مرداد
ثبت احوال پیشرو در استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های نوین در کشور/ لزوم تحقق نظام هویتی هوشمند در ثبت احوال
معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال مطرح کرد:

ثبت احوال پیشرو در استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های نوین در کشور/ لزوم تحقق نظام هویتی هوشمند در ثبت احوال

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور در جلسه شورای راهبردی این سازمان بر لزوم تحقق نظام هویتی هوشمند و تمام الکترونیک در ثبت احوال تاکید کرد و گفت: در حوزه برنامه‌ریزی سازمان ثبت احوال کشور نیاز به تحول و برنامه‌های اساسی داریم.

برچسب ها
آبگیری، سد، چم شیر، نیازمند، رعلی سلاجقه، هوای پاک، بانگ خبراستی آزمایی، محیط زیست، آزادسازی،تخریب،بناها،ویلا،دستگاه قضا،رودخانه ها،اماکن، دریا اجتماعی افزایش اقتصاد اقتصادی انتخابات ایران باشگاه، ماشین سازی، تبریز، سهام، بورس، واگذاری، ورزش، فوتبال، باشگاه بانک، آینده، بانگ خبر، تنخواه، کارت، مشتریان، مالکیت بانک، سینا، ارتقا، خدمات، تکاب، شتاب، می گیرد، بانکداری، بانک، عید، شعبان، امام حسین، حضرت ابوالفضل، تبریک، بانک سپه، روز پاسدار، روز جانباز،دکتر آیت اله ابراهیمی، بانک ملی بانگ خبر بانگ خبر، بانک، کارآفرین، شرکت، نفتی، همکاری، نمایشگاه، پتروشیمی، کیش، عقد، قرارداد بانگ خبر، پایان، سال، ساعت، شتاب، پایا، ساتنا، افزایش، سامانهف بانک، کارآفرین بهزاد شیری تقویت، اعتمادف مشتریان، دکتر، ایمانی، آذربایجان، مدرن سازی تهران تولید تیراندازی جشنواه حوزه علمیه خبر خبری خودرو دانشگاه دربی، آزادی، استقلال، پرسپولیس،فوتبال، تماشاگر، تهران، سجادی، وزیر ورزش، بانگ خبر، رئیسی رامین، ناصرنصیر، زهره، فکور صبور، رهبر روحانی سیاسی فرهنگ فرهنگی مجلس مذهبی معما، پژوهشگران، استون‌هنج، مرموز، بنا، جهان، مصر، باستان، ورزش وزیر صنعت پرسپولیس، گل محمدی، لیست، مازاد، بازیکنان، پست بانک پست بانک، اجرای، طرح، تشویقی، ویژه، وصول، مطالبات، مشکوک، الوصول، بانگ خبر، سقفف 500، میلیون، اعتبار، شعبهف بدهی، مبلغ، کمک، عائله مندی، هزینهف دوبرابر، کارمندان، شاغل، مرد، مشمول ۵۵۰ میلیارد ریال، وام، ازدواج، پرداخت، تسهیلات قرض الحسنه، بانک شهر بانگ خبر